MilujemeVychod - Premiéra rozprávky plnej kúziel v posledný deň jarných prázdnin

Premiéra rozprávky plnej kúziel v posledný deň jarných prázdnin

Odporúčame

Zdieľaj

Premiéru rozprávky plnej piesní, kúziel, čarodejníc, neuveriteľných príhod a zábavy má pre detského i dospelého diváka na 2. marca 2018 nachystanú Divadlo Actor pod Vežou Košice. Po adaptácii hry Júliusa Barča - Ivana Mastný hrniec a Svadbe Antona Pavloviča Čechova sa divadlo predstaví svojou prvou autorskou hrou nazvanou Čaroborci z krajiny Kúzloborce. Predstavenie je určené divákom od 5 rokov až do nekonečna a zabavia sa pri ňom nielen deti, ale aj dospelí.

Príbeh Čaroborcov z krajiny Kúzloborce je o dvoch svetoch. Svete čarodejníkov a svete súčasnom, v ktorom žijeme v Košiciach v našich bytoch. Svet Kúzloborcov sa nachádza niekde medzi nebom a zemou. Dej sa točí okolo rodinky - mamy s dvoma deťmi, lenivými tínedžermi, ktorí jej vôbec nepomáhajú. Jedného dňa sa náhodou dostanú do súčasného sveta a začnú vykonávať kúzla, ktoré sú tu na zemi zakázané a v súčasnom meste sa stretne realita so svetom magickým. Čaroborci z krajiny Kúzloborce

„Diváci zažijú veľa kúziel, piesní, tancov. Striedať sa budú dva svety - jeden plný mágie a kúziel striedajúci sa s našim súčasným svetom“, hovorí šéf divadla František Balog, ktorého domovskou scénou je Štátne divadlo Košice.

Rozprávka má veľké obsadenie, účinkuje v nej až 14 hercov. Sudcov Kúzlohrdov hrajú Zdeno Gerda a Štefan Lengyel, čarodejnicu Čabraňu stvárni Dana Gerda, čarodejnicu Šamagmu Božidara Matisová, čarodejnicu Mašilaňu Dominika Šuťáková, Natália Hamadejová čarodejnicu Fešilaňu. Jozef Horváth sa predstaví ako dedo Chrabtošil a Ľubka Pavlíčková ako babka Zlobrda, jeho manželka. Postavy z nášho reálneho sveta, matku Andreu si zahrajú Andrea Bertová, ako jej synov Dušana a Braňa diváci uvidia Dušana Fabíniho a Branislava Pastierika. Vika a Tomiho si zahrajú Viktor Vitko a Emanuel Tomíq.

Čaroborci z krajiny Kúzloborce

„Deti i dospelých čaká 50 minút zábavy a kopa zámien. Napísal som ju tak, aby sa deti nielen zabavili, ale aj poučili. Aranžmány piesní robil Peter Orgován, vynikajúci hudobník, herec z Bábkového divadla,“ vraví František Balog, autor hudby, textu i režisér tejto vtipnej, interaktívnej rozprávky, ktorej základné kúzlo, riekanka znie: Makajte sa starajte. Na maximum hneď, fofri, ajfri šup, do tela vstúp.

Čaroborci z krajiny Kúzloborce

Premiéra Čaroborcov z krajiny Kúzloborce sa uskutoční 2. marca 2018 o 17.00 hod. v Radničnej sále MÚ na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, ďalšie predstavenie na tom istom mieste 10. marca 2018 o 15.30 hod. a potom 7. apríla 2018 o 15.30 hod.

TS: Natália Novotná

Už ste čítali?

Kamila Slašťanová: Mapujeme Slovensko v oblasti gastronómie

Projekt menucka.sk, dáva pod jednu strechu menu z rôznych reštaurácií, aby si hladní zákazníci, mohli čo najrýchlejšie vybrať, na čo majú práve chuť.

Helmut Bistika vystavuje do tretice vo Fashion Point Café

Už po tretíkrát sa do košickej kaviarne Fashion Point Café na Mlynskej ulici so svojou tvorbou vrátil výtvarník Helmut Bistika.

Jedinečná zážitková výstava Leonardium prichádza do Prešova

Výstava inšpirujúca deti aj dospelých, dáva návštevníkom príležitosť zoznámiť sa s Leonardovými vynálezmi, umením a vedeckou prácou hravou a pútavou formou.

Top