MilujemeVychod - Premiéra rozprávky plnej kúziel v posledný deň jarných prázdnin

Premiéra rozprávky plnej kúziel v posledný deň jarných prázdnin

Odporúčame

Zdieľaj

Premiéru rozprávky plnej piesní, kúziel, čarodejníc, neuveriteľných príhod a zábavy má pre detského i dospelého diváka na 2. marca 2018 nachystanú Divadlo Actor pod Vežou Košice. Po adaptácii hry Júliusa Barča - Ivana Mastný hrniec a Svadbe Antona Pavloviča Čechova sa divadlo predstaví svojou prvou autorskou hrou nazvanou Čaroborci z krajiny Kúzloborce. Predstavenie je určené divákom od 5 rokov až do nekonečna a zabavia sa pri ňom nielen deti, ale aj dospelí.

Príbeh Čaroborcov z krajiny Kúzloborce je o dvoch svetoch. Svete čarodejníkov a svete súčasnom, v ktorom žijeme v Košiciach v našich bytoch. Svet Kúzloborcov sa nachádza niekde medzi nebom a zemou. Dej sa točí okolo rodinky - mamy s dvoma deťmi, lenivými tínedžermi, ktorí jej vôbec nepomáhajú. Jedného dňa sa náhodou dostanú do súčasného sveta a začnú vykonávať kúzla, ktoré sú tu na zemi zakázané a v súčasnom meste sa stretne realita so svetom magickým. Čaroborci z krajiny Kúzloborce

„Diváci zažijú veľa kúziel, piesní, tancov. Striedať sa budú dva svety - jeden plný mágie a kúziel striedajúci sa s našim súčasným svetom“, hovorí šéf divadla František Balog, ktorého domovskou scénou je Štátne divadlo Košice.

Rozprávka má veľké obsadenie, účinkuje v nej až 14 hercov. Sudcov Kúzlohrdov hrajú Zdeno Gerda a Štefan Lengyel, čarodejnicu Čabraňu stvárni Dana Gerda, čarodejnicu Šamagmu Božidara Matisová, čarodejnicu Mašilaňu Dominika Šuťáková, Natália Hamadejová čarodejnicu Fešilaňu. Jozef Horváth sa predstaví ako dedo Chrabtošil a Ľubka Pavlíčková ako babka Zlobrda, jeho manželka. Postavy z nášho reálneho sveta, matku Andreu si zahrajú Andrea Bertová, ako jej synov Dušana a Braňa diváci uvidia Dušana Fabíniho a Branislava Pastierika. Vika a Tomiho si zahrajú Viktor Vitko a Emanuel Tomíq.

Čaroborci z krajiny Kúzloborce

„Deti i dospelých čaká 50 minút zábavy a kopa zámien. Napísal som ju tak, aby sa deti nielen zabavili, ale aj poučili. Aranžmány piesní robil Peter Orgován, vynikajúci hudobník, herec z Bábkového divadla,“ vraví František Balog, autor hudby, textu i režisér tejto vtipnej, interaktívnej rozprávky, ktorej základné kúzlo, riekanka znie: Makajte sa starajte. Na maximum hneď, fofri, ajfri šup, do tela vstúp.

Čaroborci z krajiny Kúzloborce

Premiéra Čaroborcov z krajiny Kúzloborce sa uskutoční 2. marca 2018 o 17.00 hod. v Radničnej sále MÚ na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, ďalšie predstavenie na tom istom mieste 10. marca 2018 o 15.30 hod. a potom 7. apríla 2018 o 15.30 hod.

TS: Natália Novotná

Už ste čítali?

EĽRO alebo najstarší festival ľudových remesiel v Európe

Festival EĽRO v Kežmarku je najväčšou prezentáciou ľudových remesiel na Slovensku. Tento festival vznikol v roku 1991 ako prvý svojho druhu v Európe.

Miriam Feretová ml. a Samuel Smoter: Veda je fascinujúca

Stredoškoláci, pre ktorých je veda koníčkom. Priniesli medaily z najväčšej svetovej vedeckej súťaže.

Peter Gombita: Skutočne bohatý človek je ten, ktorý je spokojný s tým, čo má

Kňaz, ktorý už 20 rokov pracuje s ľuďmi bez domova. Minulého roku zabehol 1550 km dlhý ultramaratónsky beh z Košíc do Vatikánu, ktorým chcel upozorniť na chudobu vo svete.

Top