MilujemeVychod - Tragikomická inscenácia s mysterióznymi prvkami vo Výmenníku

Tragikomická inscenácia s mysterióznymi prvkami vo Výmenníku

Odporúčame

Zdieľaj

Košické Divadlo P. A. predstaví v apríli divákom svoju štvrtú premiéru. Po predstaveniach Bizarnosti všedného dňa, V meste a Denník Mizantropa - MHD Stories prichádzajú divadelníci s úplnou novinkou, tragikomickou inscenáciou s mysterióznymi prvkami nazvanou Denník Mizantropa - Beginning. Je to druhá časť trilógie, ktorej ale všetky tri hry fungujú autonómne, takže divák vôbec o nič nepríde, ak náhodou nevidel prvú časť.

Denník Mizantropa - Beginning je voľným pokračovaním MHD – Stories, prvej časti trilógie. Druhá časť sa ale intímnejšie vnára do duše postáv, obnažuje ich nekonvenčné vzťahy, bolestivé tajomstvá i smutné radosti. Sú v nej opísané svety a strety hlavných hrdinov predtým a medzitým, ako sa odohrali udalosti v prvej inscenácii.

„Bývalý feťák “enviromentalista,“ Šaňo, ktorý užíval zásadne len prírodné látky ako hašiš, muškátový orech, durman, lysohlávky... sa v čakárni psychiatrickej ambulancie zoznámi s melancholickou Evou, ktorá sa zahľadí do mĺkveho Adama trpiaceho nespavosťou. Medzi Adamom a Evou sa vyvinie netradičná lovestory. Hlavnú dejovú líniu odľahčujú aj epizódne rozhovory rôzne psychicky “pokrivených” postavičiek, ktoré si môžete ľahko pomýliť s niekým koho dobre poznáte,“ vraví autorka a režisérka hry ukrývajúca sa za pseudonym Per Absurdus.

Divaldo P.A.

Toto košické divadlo skúšajúce vo Výmenníkoch s podporou K13 a SPOTs projekt ponúkne divákom v tejto hre trocha alternatívy aj experimentovania.

„Hlavnou črtou našich inscenácií je tragikomika, irónia, sarkazmus, ostrý humor a vlažná alternatíva občas koketujúca s experimentom. Nevyhýbame sa tabuizovaným témam, ani štipľavému, alebo vulgárnemu slovníku. Nepoužívame ho však samoúčelne. Vulgarizmy a ostrý prejav neoddeliteľne patria ku charakteru danej postavy, alebo kontroverznej téme, ktorá sa často úmyselne pripletie do našich inscenácií,“ hovorí režisérka a dodáva, že v inscenácií sa stretne minulosť i prítomnosť poznačená osobnými zamlčanými tragédiami postáv, chýbať nebude ani tajomná atmosféra okorenená zhmotnenými paranojami a nočnými morami miešajúca sa s krutou tragickou a komickou realitou.

V hre, ktorej premiéra sa ukutoční v nedeľu 8. apríla 2018 o 19.00 hod. vo Výmenníku na Brigádnickej 2 v Košiciach účinkujú Zuzana Vilímová, Barbora Repková, Igor Žovtík, Brandon Martin Wolfenden a Per Absurdus. Autormi hudby sú Per Absurdus, Daniel Vereb, Ghost Syndicate a svetlá bude mať na starosti Richard Sokol.

TS: Natália Novotná

Už ste čítali?

Socha anjela púta pohľady turistov

Pri potulkách po východnom Slovensku, je možné naraziť na rôzne kuriozity. Jednou z nich je aj socha anjela v obci Háj.

Matúš Čiernik: Na projektovaní je úžasné to, že spolu s klientom dokážeme vytvoriť novú budúcnosť

Projektant, kedysi aktívny hráč vodného póla a spoluautor portálu vodnepolonasbavi.sk v jednej osobe.

Kamenický hrad. Raz v ňom sídlila šľachta, inokedy zbojníci

Málokto vie, že severne od Lipian, nad obcou Kamenica ležia ruiny Kamenického hradu. Od hlavnej cesty ho poriadne nie je ani vidieť, javí sa skôr iba ako kopec.

Top